V ZÁKULISÍ: JAK PROBÍHÁ VÝVOJ KAŽDÉHO MODELU MAMBI?

Jako každá značka máme svá vlastní tajemství a know-how. Ale dnes vám dovolíme nahlédnout do zákulisí našeho procesu modelování a celkového vývoje modelu.

Je třeba poznamenat, že tento proces je jedním z nejdůležitějších a nejdelších. Rozhodli jsme se investovat čas, energii a prostředky do vývoje naší vlastní kolekce střihů, na které jsme velmi hrdí. Každý připravený střih je pro nás malé vítězství.

2K9A3553 - blog

Obecně nám vývoj jednoho modelu trvá několik měsíců. Nejprve sleduji maminky okolo a identifikuji jejich potřeby – sestavuji moodboard. Na jedné straně je to velmi kreativní proces a na druhé straně analytický, moc mě to baví! Potom nakreslím spoustu obrázků a následně závěrečný technický výkres pro konstruktérku. Dále probíhá proces navrhování vzorů (vzory si kreslím sama nebo mi pomáhá naše konstruktérka, záleží na momentálních časových možnostech). Poté ušijeme první vzorek a otestujeme ho na modelce. Vždy mám potřebu něco změnit, takže střihy přepracováváme, šijeme nové vzorky, a to se opakuje stále dokola, dokud nejsme na 100 % spokojeni s výsledkem. Dalším krokem je stupňování střihů. Jedná se o velmi důležitý proces. Děláme to s citem. K tomu ušijeme poslední vzorek v největší velikosti a otestujeme jej na modelce. To nám umožňuje upravit všechny detaily a provést změny konkrétně pro větší velikosti. Tímto se ujistíme, že větší velikosti perfektně padnou všem zákaznicím.

Souběžně s tímto procesem probíhá výběr látek a barev. Vzorky pereme, žehlíme, zkoušíme na šmolkování a podobně.

Povinným krokem je také proces vytváření technologického popisu šití tak, aby stanovený standard kvality byl vždy vysoký. Upřednostňujeme nadstandardní zpracování (jako v ateliéru), abychom prodloužili maximální životnost našeho oblečení.

Ve zkratce jsme popsali průběh procesu vytváření jednoho modelu Mambi. Máte zájem o další podobné informační příspěvky ze zákulisí? Pokud ano, podpořte nás lajky a komentáři, budeme velmi potěšeni!

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení