O nás

Jsme MAMBI, česká módní značka nejen pro novopečené a nastávající maminky. Naše kousky jsou luxusní, stylové, pohodlné, funkční, ale i udržitelné. Vyrábíme je totiž v duchu slow fashion. Soustředíme se na kvalitu materiálů, preciznost provedení, bereme ohledy na životní prostředí. Naše těhotenské a kojicí oblečení mohou ženy nosit nejen v období před narozením miminka a během kojení, nýbrž i poté. Kousky MAMBI jsou nadčasové a na první pohled je od běžného oblečení takřka nerozeznáte.

2K9A3582

Inspirováno maminkami

Rodinná firma MAMBI se zrodila v Brně a stojí za ní manželský pár Anastasia a Miroslav. Anastasia má k šití i designu blízko už od dětství díky mamince a babičce. Vypěstovala si tak hluboký respekt ke kvalitní krejčovské práci zohledňující individuální potřeby jednotlivců. Na vysoké škole studovala ekonomiku malých a středních podniků, přičemž si v tomto období zkusila provozovat vlastní byznys spočívající v prodeji kosmetiky. Brzy v ní však začala převládat touha tvořit něco vlastního, co bude odrážet její vlastní představy. Vyrábět přínosné produkty ulehčující život.

Anastasia studovala několik let prostřednictvím kurzů či samostudia také italskou a anglickou metodu navrhování oděvů, kdy se seznámila s tvorbou konstrukce i s technologií šití. Zároveň se začala v dospělosti zajímat o téma udržitelnosti, pomalou módu, ekologii. Myšlenka založit vlastní oděvní značku však přišla až v momentě, kdy s Miroslavem začali plánovat rodinu. Anastasia hledala vkusné kvalitní mateřské oblečení, z dostupné nabídky si ovšem nedokázala vybrat a nedostatky na trhu jí potvrzovaly další maminky z okolí. Padlo tedy rozhodnutí - založí vlastní značku oblečení pro těhotné a kojící ženy, které nechtějí dělat kompromisy. Zrodilo se MAMBI.

V MAMBI máme od začátku za cíl tvořit oblečení krásné na pohled, příjemné při nošení, praktické pro každodenní život maminky a ohleduplné k přírodě. Místo kvantity sázíme na prvotřídní kvalitu a dlouhou životnost. Vytváříme modely lichotící postavě, hýřící ženskostí a důmyslně střižené tak, aby maminkám život co nejvíce ulehčovaly. Například zapínání otvorů na kojení ukrýváme decentně do švů, díky čemuž kousky nepůsobí prvoplánově jako kojicí a ženy je mohou nosit dlouhá léta po porodu. Pracujeme s vystužením skrytých zipů pro větší odolnost oblečení nebo se zesílenými švy poskytujícími větší pohodlí. Luxusní vzhled i pocit při nošení zajišťujeme volbou látek s vysokou gramáží. Anastasia, sama maminkou, jednotlivé kusy oblečení osobně testuje a ladí k naprosté dokonalosti, aby si mohla být jistá, že oděvy MAMBI vždy dostojí svým slibům.

2K9A3551
2K9A3672
2K9A3651

Navrženo a ušito s respektem v České republice

Pro výrobu v MAMBI používáme především přírodní materiály jako bambus, len či bavlna od evropských výrobců, kteří dodržují férové pracovní podmínky. Látky i materiály komponentů Anastasia vlastnoručně vybírá, aby dohlédla na dodržení stanovených standardů značky.

Finální modely pak vznikají přímo v České republice. Výrobu pro nás zajišťují individuální švadlenky, ale také malé i větší šicí dílny. Všichni naši dodavatelé mají jedno společné - desítky let zkušeností v oboru, díky čemuž dokáží zaručit nejvyšší úroveň zpracování výsledného oblečení.

Aby se vždy využilo maximum materiálu a nevznikal zbytečný odpad, vyrábíme v MAMBI rovněž dětské oblečení, drobné doplňky a často zbytky látek využíváme pro detaily v následujících kolekcích. K obnově přírody přispíváme také prostřednictvím projektu sazimestromy.cz, jež propojuje firmy, obce a dobrovolníky, kteří společně sází stromy či keře tam, kde jich je potřeba.

Staňte se jednou z udržitelných maminek, které nosí MAMBI, také vy a pomozte nám tvořit lepší svět.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení